• https://www.facebook.com/VonaTeknik
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905307700500
 • https://www.instagram.com/vonateknik
  • 0530 770 05 00
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438

NASIL ABONE OLURUM?

Doğal Gaza abone olmak oldukça kolaydır. Sokağınızdan doğal gaz hattı geçtiyse veya binanızın önünde servis kutusu varsa;

ABONELİK İÇİN GEREKLİ BAŞVURU EVRAKLARINI HAZIRLAYIN

BİREYSEL:

 • Tapu sahibinin Nüfus cüzdanının ibrazı (üzerinde TC Kimlik No bulunmalıdır.) Yabancı uyruklu ise; Pasaport/Mavi Kart/Geçici Barınma Kartı,
 • Abone Bağlantı İşlemi Bilgi Beyan Formu (başvuru işlemi sırasında dağıtım şirketinde doldurulacaktır),
 • Vekaletname (Tapu sahibi dışında birinin abonelik için gelmesi durumunda istenir.)
ABONELİK BAŞVURUSUNDA BULUNUN VE BAĞLANTI ANLAŞMASI YAPIN
 • Başvuru belgeleriyle doğal gaz dağıtım şirketine gelinir ve Bağlantı Anlaşması yapılır.

Abone Bağlantı Bedeli
Doğal gaz dağıtım şirketinin en geniş kapsamlı doğal gaz hizmetini verebilmesi için, daire sahibinden bir defaya mahsus alınan ve geri ödemesi olmayan bedeldir. Bu bedel bağlantı anlaşması sürecinde bir defaya mahsus olarak tahsil edilir ve her abonelik, benzeri olmayan bir abone referans numarası ile kaydedilir.

Bireysel ve merkezî kullanımlarda 2023 yılı için belirlenen Abone Bağlantı Bedeli:
200 m2'a kadar 2135 TL + %18 KDV = 2519,3 TL + Damga Vergisi,
200 m2'den sonraki her 100 m2 için 1857 TL + %18 KDV = 2191,26 TL + Damga Vergisi ilave olarak alınacaktır.

SERTİFİKALI FİRMANIZI SEÇİN VE BİNA İÇİ TESİSATINIZI YAPTIRIN
 
Tesisatçı Firma Seçimi ve Gaz Tesisatının Yaptırılması
DAĞITIM ŞİRKETİ; kendisine başvuran firmalar içinden, 4646 sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanunu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından oluşturulan mevzuatta belirtilen koşulları taşıyanlara ilgili mevzuat uyarınca sertifika verir.
Aboneler, sertifikası bulunan firmalarla görüşüp, kendilerine en uygun olanı VONA TEKNİK firmasını seçerek, VONA TEKNİK ile RESMİ SÖZLEŞME yapmak zorundadırlar. Sertifikası bulunmayan firmaların iç tesisat yapmaları mevzuat hükümleri uyarınca yasaktır.
İç tesisat firmasıyla yapacağınız sözleşmede, iç tesisat yapıldıktan sonra gaz vermeye uygun olup olmadığı dağıtım şirketince denetlenerek gaz verme işlemi gerçekleştirileceğinden; sertifikalı firmanızla yapacağınız sözleşmede tesisatın hatalı/kusurlu olmasından kaynaklanan gaz açım gecikmelerine ilişkin olarak haklarınızı koruyacak maddeler yer almasına itina gösteriniz.
VONA TEKNİK, abonelerin,
 • Projesini çizecek,
 • Çizilen projeyi DOĞAL GAZ DAĞITIM ŞİRKETİNE onaylatacak,
 • Abone ile yapılan resmi sözleşme kapsamındaki tüm yükümlülükler ile ilgili mesleki mesuliyet ve montaj all risk sigortasını yaptıracak (en az bir (1) yıllık) ve evrakları AKSA DOĞAL GAZ DAĞITIM ŞİRKETİNE teslim edecek,
 • Tesisatını yapacak,
 • Cihazını takacak,
 • DOĞAL GAZ DAĞITIM ŞİRKETİNE kontrol ettirecek,
 • DOĞAL GAZ DAĞITIM ŞİRKETİNDEN tesisatın uygunluk belgesini alacaktır.
 • Tesisatçı firma seçilirken firmadan DOĞAL GAZ DAĞITIM ŞİRKETİNİN sertifikalı tesisatçı firma belgesini ve bu firmanın en az bir MÜHENDİS, bir KAYNAKÇI USTASI ve bir de TESİSATÇI USTASI olmalı ve ustaların yeterlilik belgeleri de bulunmalıdır.

(Sertifika sahibi firmalar; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) onay almış Yapım ve Hizmet Sertifika sahibi firmalar olup, bu firmalara http://www.epdk.gov.tr/index.php/dogalgaz-piyasasi/sertifikalar linkinden ulaşabilirsiniz.)
 
DOĞALGAZ KULLANIM SÖZLEŞMESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLARI HAZIRLAYIN
 • Sözleşme yapılacak yere ait abone numarası,
 • Sözleşme yapacak kişinin Nüfus cüzdanının ibrazı (üzerinde TC Kimlik No bulunmayan nüfus cüzdanları yerine, T.C. Kimlik No. yer alan başka bir kimlik ibraz edilmesi gerekmektedir)
 • Sözleşme işlemi bilgi beyan formu (başvuru işlemi sırasında dağıtım şirketinde doldurulacaktır)
 • Sözleşmenin üçüncü şahıslar tarafından yapılması durumunda yukarıda belirtilen evraklara ek olarak noter onaylı (vekâlet tam olmalı ya da doğal gaz abonelik ve sözleşme işlemleri için ) vekâletnamenin fotokopisi.
DOĞAL GAZ KULLANIM SÖZLEŞMENİZİ İMZALAYIN
  • Tesisat tamamlandıktan sonra, gaz kullanım sözleşmesi için hazırladığınız evraklarla birlikte doğal gaz kullanıcısı (mülk sahibi veya kiracı) doğal gaz dağıtım şirketine gelerek Doğal Gaz Abonelik Sözleşmesi'ni imzalar ve Güvence Bedeli'ni yatırır. Bu sözleşme, dairede gazı kullanacak kişi tarafından yapılır.Doğalgaz Dağıtım Şirketi ile yapacağınız Doğal Gaz Kullanım Sözleşmesi örneğine aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.
   Doğal Gaz Abonelik (Konut) Sözleşmesi Özel Şartlar
   Genel Şartlar
   Not: Sayaç montajı, Doğal Gaz Sözleşmesi imzalanıp, Güvence Bedeli yatırıldıktan sonra yapılır.
   EPDK Tarafından 2023 yılı için belirlenen Güvence Bedeli Damga Vergisi Hariç
   (Tesisat projesinin onayından sonra, dairede oturacak kişi tarafından ödenen ve sözleşme feshedilirken geri alınabilen depozito bedeli)
    Tutar
  Kombi 1352 TL
  Kombi + Ocak 1429 TL
  Merkezi Sistem (Bağımsız Bölüm Başına) 1199 TL
  Ocak 77 TL
  Ocak + Şofben 230 TL
  Soba 1199 TL
  Soba + Ocak + Şofben 1429 TL
  Şofben 153 TL

  Merkezi Sistemlerde, (BBS: Bağımsız Birim Sayısı) 200 m2'ye kadar olan kapalı alanlar için 1 BBS, sonraki her 100 m2 için ek olarak 1 BBS hesaplanır.
 
GAZ AÇMA
 
Abonelik sözleşmesi yaptıktan sonra VONA TEKNİK'in dağıtım şirketinden gaz açma randevusu almasını talep ediniz. Dağıtım şirketi yetkilisinin tesisatınıza onay ve tarafınıza uygunluk belgesi vermesinin ardından, cihazlar yetkili servislerce (cihazın kullanımıyla ilgili bilgiler size servis personelince aktarılır) devreye alınmalıdır. Bu amaçla VONA TEKNİK'i aramalı ve randevu talep etmelisiniz. Yetkili servis dışındaki devreye almalarda, cihazın garanti kapsamı dışına çıkacağı unutmamalısınız.
 
Tesisata Gaz Verilmesi

Aboneler VONA TEKNİK kanalıyla DOĞALGAZ DAĞITIM ŞİRKETİNDEN gaz açma randevusu almalıdır. Gerek emniyet ve garanti açısından, gerekse mevzuatta öngörülen bir zorunluluk olarak gaz açma esnasında; DOĞALGAZ DAĞITIM ŞİRKETİ personeli, tesisatçı firma yetkilisi ve yetkili personeli hazır bulunmalıdır.

NOT: Sokağınızda doğal gaz hattı yoksa;
Bulunduğunuz sokağın DAĞITIM ŞİRKETİNİN yatırım planına dahil edilip edilmediğini BÖLGE Müşteri Hizmetlerine telefonla veya şahsen başvurarak öğrenebilir, yatırım planına dahil edilmişse yukarıda belirtilen evraklarla başvurarak abone olabilirsiniz.
 
VONA TEKNİK 2023 GÜVENLİ TESİSATIN ORDU VE GİRESUN'DAKİ ADRESİ
ZİYARET İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret88652
HAVA DURUMU